Praha

Praha je nejen hlavním městem České republiky , je také největší město v zemi . Má 1000 let starou historii a je považována za jedeno z nejkrásnějších měst v Evropě . Praha je kulturních město Evropy. Milovníci historie a umění, budou ve svém živlu , protože existuje mnoho fascinujících muzeí a galerií k prozkoumání . Naleznete zde také mnoho restaurací s národní a s mezinárodní kuchyní.

 

Jen málo z Prahy:

 

Pražský hrad

Pražský Hrad je jednou z nejnavštěvovanějších památek Prahy , v těsné blízkosti Starého Města . Komplex se rozkládá na Hradním vrchu kde naleznete paláce, kostely , zahrady a galerie . Mnohé z nich jsou otevřené pro veřejnost celoročně.

 

Katedrála svatého Víta

je jedna z nejzajímavějších a nejkrásnějších budov v areálu Pražského hradu . Navštivte Víta , než uvidíte něco jiného .

 

Staroměstské náměstí 

Staroměstské náměstí je jedním znejznámějších pražských náměstí . Na náměstí se nachází z 12. století staroměstská radnice s orlojem , gotický kostel Panny Marie před Týnem ( uprostřed ) a kostel sv.Mikuláše .

 

Karlův most

Karlův most byl postaven Karlem IV . v roce 1357.  Je v gotickém stylu , 516 m dlouhý , 9,5 m široký . Oba konce jsou obohacené věžemi a po cele délce mostu se nachazejí sochy Matiáše Brauna a Jana Brokoffa. Most byl jediným mostem v Praze až do 19. století .

 

Pražská židovská čtvrť - Josefov

Židovská čtvrť v Praze obsahuje nejzachovalejší historické židovské památeky v Evropě . Šest synagog stále stojí v této oblasti spolu s historickou židovskou radnicí a na židovským hřbitovem , považované za nejvýznamnější pohřebiště svého druhu v Evropě.